Çözüm Ortaklarımız

Weraus Filtre

Filtrasyon alanlarındaki uzmanlığının ürünleştirme stratejisiyle harmanlanması sonucu Kaya Grup Filtrasyon Sistemleri A.Ş. “Weraus” markasını özel müşterileri ile buluşturmuştur. Son teknolojiler ile gelişen ve değişen Türkiye şartlarına uygun filtreler üretmektedir.

Weraus ürünleri üstün filtreleme özellikleri ile araçların çalışma sürelerini arttıran daha temiz, daha sağlıklı ve daha güvenli bir ortam sağlamayı amaçlamaktadır. Bununla birlikte maliyetleri yüksek oranda azaltma gücüne sahip olduğu kullanıcıları tarafından onaylanmıştır.

Weraus Filtre %100 güven sunan Hava, soğutma, yakıt, hidrolik, yağlama ve iletim sistemlerimiz ve diğer filtreleme ürünlerimiz, araştırma ve mühendislik ekipleri tarafından sürekli olarak geliştirilmekte, test edilmekte ve iyileştirilmektedir.

Fleetguard Filtre

Fleetguard Filtreleri Cummins Motor Şirketi tarafından 1958 yılında yüksek performanslı Cummins dizel motor ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuştur. Bugün dünyanın değişik noktalarında fabrikaları ve depoları ile yüzlerce Orijinal Ekipman Üreticilerine (OEM) ve 23,000 den fazla distribütör/satış noktasına filtre üreten ve tedarik eden çokuluslu bir şirkettir.

Fleetguard markası hava, yağ, yakıt, su ve hidrolik filtre çeşitleri, eksoz sistemleri ve aksesuarları, soğutucular, yakıt ve soğutucu sistem katkıları ile pazardaki motor uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayacak en geniş ürün çeşidine sahiptir. Fleetguard ağır hizmet uygulamaları için filtrasyon ürünleri konusunda dünyanın lider tedarikçisidir.

Fleetguard markası hava, yağ, yakıt, su ve hidrolik filtre çeşitleri, eksoz sistemleri ve aksesuarları, soğutucular, yakıt ve soğutucu sistem katkıları ile pazardaki motor uygulamalarının ihtiyaçlarını karşılayacak en geniş ürün çeşidine sahiptir.

Fleetguard ağır hizmet uygulamaları için filtrasyon ürünleri konusunda dünyanın lider tedarikçilerinden biridir.

Fleetguard ürün çeşidi özellikle Kamyon ve Otobüs, İnşaat ve Maden, Zirai, Forklift, Denizcilik, Petrol ve Gaz, Enerji Santralleri, Endüstriyel Fabrika uygulamaları ve Demiryolu sektörlerine odaklanmıştır.

Modern dizel motor sistemleri özellikle daha hassas filtrasyon gereksinimi gibi birçok yeniliğe sahiptir. Günümüzün motorları mikroskobik kirlere ve yüksek enjeksiyon basınçlarına ve daha küçük toleranslara bağlı olarak suya karşı çok hassastır.

Fleetguard® ürünleri yatırımlarınızı korumak için kanıtlanmış ve patentli teknolojiyi sunmaktadır.

Fil Filtre

1966 yılında ilk Türk Filtre Fabrikası olarak Hatay/İskenderun’da kurulmuş olan Fil Filtre A.Ş., halen 51.000 m2’si kapalı toplam 100.000 m2 alanda, 950 çalışanı ile otomotiv, zirai araç, iş makinaları ve endüstriye yönelik makinalar için hava, yağ, yakıt, klima, fren hava kurutucu, separatörler vb. gibi sistem ve filtreler üretmektedir.

Laboratuvarlar için IATF 16949 ve ISO17025 akreditasyon belgesini de alarak, sektörümüzde önemli bir oyuncu olduğunu tüm dünyaya gösterdi ve halen 70’e yakın firmanın araç üretimlerine ve/veya yedek parça ihtiyaçlarına kendi markası ile ürün üretmektedir.

Kuruluşundan bu yana ülkenin sağlığını ve mutluluğunu önemseyerek doğru kaliteyi üretip sürekli kılmak, güncel, sosyal, ekonomik ve teknolojik değişimleri takip ve analiz edip gelişime ve değişime hızlı aksiyon almak vizyonu ile çalışmaktadır.

Parker/Racor Filtre

Parker firması 1918 yılında kurulmuş , dünya genelinde 48 ülkede direkt ofisleri ile faaliyet göstermektedir. Firma 60.000 ‘e yakın çalışanı ile mobil, endüstriyel ve uzay ve havacılık sektörleri için hassas mühendislik çözümleri sağlamaktadır. Parker yıllık 13 milyar $'ı aşan cirosuyla hareket ve kontrol teknolojileri ve sistemlerinde dünyanın önde gelen üreticilerindendir. Parker; Havacılık ve Uzay Sanayi, İklim Kontrolü, Elektromekanik, Filtrasyon, Akışkan ve Gaz Transferi, Hidrolik - Pnömatik, Proses Kontrolü ve Sızdırmazlık gibi 8 ana faaliyet grubunda hareket ve kontrol teknolojilerinde dünyanın lider üreticisidir.

Filtreleme katı, sıvı ve gazların temizlenmesi teknolojisidir. Parker Filtre; Ağır Hizmet İş Makinaları ve Araçları, İnşaat ve Madencilik Ekipmanları, Forklift, Denizcilik ve her türlü Endüstriyel fabrika ve tesis uygulamaları için zengin üretim ve mühendislik tecrübesiyle hidrolik yağ filtrasyon ve kirlilik ekipmanlarında yaygın ürün çeşidine sahiptir.

Parker 30 yılı aşkın süredir dizel yakıt filtrasyonu ve yakıt su ayrıştırma konularında yenilikçiliğini devam ettirmekte, orijinal ekipman üreticilerine ve son kullanıcılara kaliteli filtrasyon çözümleri sunmaktadır. Racor içten yanmalı motorlar için yakıt, hava, yağ ve soğutucu filtre sistemlerinde dünya lideridir. 1969 yılında kurulmuş Racor’un ürün hattı yakıt filtresi/yakıt su ayırıcı filtre sistemleri, yağ filtre sistemleri, otomatik şanzuman filtreleri, ağır hizmet motor hava filtreleri, karter havalandırma filtre sistemleri ve soğutucu filtrelerini içermektedir.

Racor’un yakıt su ayırıcı filtre sistemleri, ağır hizmet İş Makinaları, Kamyonlar, Otobüsler, Gemi ve Yatlar, Jeneratör ve Jet yakıtı filtrasyonu uygulamaları ile dünyanın farklı noktalarında ve farklı ortamlarında çalışan motorlar için kaliteli koruma sağlar.

Sürekli ve istikrarlı büyüme hedefi olan firmanın global hedeflerine paralel olarak yapılanması neticesinde Türkiye ‘de üretim kararı alınmış olup, filtrasyon sistemleri ile ilgili üretimin bir bölümünün ülkemizde yapılması gündeme gelmiştir.

Firmanın Dünya genelinde 100 ün üstünde markası mevcut olup, firmamız Racor ® grubu ile ilgili yakıt filtreleri, yakıt filtreleme ve yakıt su ayırıcı sistemlerin ve Parker ® Hidrolik Sistem filtrelerinin satışı konusunda firma ile çözüm ortağı olarak çalışmaktadır.

Sure Filtre

Günümüz modern dünyasında rekabetçi olabilmek için insanlar ve makinalar limitlerinden fazla zorlanmaktalar. İnsanlar artık daha güçlü, daha dayanıklı ve daha verimli motor üretebilmek için çaba sarf etmekteler. Motordaki bu yüksek toleransları sürekli kılmak için yağlama sistemleri artık dha sofistike olduğundan bunları temizlemek için mükemmel filtreleme gerekmektedir.

Sure Filtre hava filtreleri, yakıt filtreleri, yağ filtreleri, hidrolik filltreleri, soğutma suyu filtreleri ve kompresör hava/yağ separatör filtrelerini kapsayan komple ürün çeşidine sahiptir. Bu ürünler modern motorların ihtiyaçlarını ve en yüksek gereksinimlerini karşılayacak şekilde dizayn edilmiştir.

Sure filtre; otomotiv, iş makinaları, kamyon ve otobüs, tarım, denizcilik ve enerji sektörlerindeki filtre uygulamaları ihtiyaçlarına ISO/TS 16949 : 2002 kalite belgeli ürünleriyle cevap vermektedir.

Mahle Filtre

MAHLE, otomotiv endüstrisinin önde gelen uluslararası geliştirme ortağı ve tedarikçisinin yanı sıra geleceğin mobilitesi için öncü ve teknoloji sürücüsüdür.

MAHLE Group, ulaşımı daha verimli, daha çevre dostu ve daha konforlu hale getirmeye kararlıdır. MAHLE, içten yanmalı motoru sürekli olarak optimize ediyor, alternatif yakıtların kullanımını ilerletiyor ve e-mobilitenin yaygın kabul görmesi ve dünya çapında tanıtılması için temelleri atıyor.

Motor Sistemleri ve Bileşenleri, Filtreleme ve Termal Yönetimden oluşan geniş bir sistem yeterliliğine dayanan grubun ürün portföyü, güç aktarımı ve klima teknolojisi ile ilgili tüm önemli konuları ele alıyor. Elektrikli ve elektronik bileşenler ve sistemler konusundaki uzmanlığı sayesinde MAHLE, e-mobilite için entegre sistem çözümleri de sunabilir.

MAHLE ürünleri dünya çapında en az her iki araca takılır. On yıllardır, MAHLE bileşenleri ve sistemleri aynı zamanda dünyanın yarış pistlerinde ve yol dışında - sabit uygulamalarda, mobil makinelerde, demiryolu taşımacılığında ve denizcilik uygulamalarında da kullanılmaktadır.

MANN + HUMMEL Filtre

MANN + HUMMEL, onlarca yıllık deneyime sahip bir aile şirketidir. Bizi harekete geçiren ve bizi pazar lideri yapan, bizim için çalışan insanlardır. Almanya'daki ve dünyadaki müşterileri ve müşterileri bu şekilde ikna ediyoruz.

MANN + HUMMEL, 1941 yılında bir aile şirketi olarak kuruldu ve bugüne kadar öyle kaldı. Çalışanlar günlük işlerinde değerlerimizi yaşarlar. Bizi ortalamanın üzerinde bir işveren yapıyorlar. Ürünlerimizin geliştirilmesinde çalışanlarımız, müşterilerimiz ve müşterilerimiz tarafından hissedilen en iyi çözümü bulmak için tüm bilgi ve enerjilerini kullanırlar. Ürünlerin uygulama alanları da çalışanlarımız kadar çeşitli ve çeşitlidir. Sistemlerimiz tüm dünyada kullanılmaktadır ve aşırı koşullar altında bile tüm kalite ve güvenlik gereksinimlerini karşılar. Filtreleme alanındaki deneyimimiz ve esnekliğimiz sayesinde müşterilerimiz için değerli bir iş ortağıyız.

Donaldson Filtre

100 yılı aşkın bir süredir dünyanın en karmaşık filtreleme sorunlarının bazılarının çözülmesine yardımcı olduk. Müşterilerimize çözümler sunmaya kararlıyız; en iyi işimizi yapmak için motive olmuş; ve iş dünyasında ve toplumda doğru şeyi yapmaya kararlı.

Donaldson Şirketi, bir çiftçinin traktör sorununu çözmek için basit bir hava filtresi geliştiren Frank Donaldson tarafından 1915 yılında kuruldu. Motor kıvılcımlarının ekinleri tutuşturması sorununu çözmek için 1920’lerin sonunda egzos ürünleri de ürün gruplarına dahil edildi. Donaldson’ın tarım ekipmanları geliştirmedeki başarısı önce yapı ve madencilik sektörüne, daha sonra da kamyonlara yönelik ürünlere yönelmelerine neden oldu.

1950’lerde Donaldson, denizaşırı üreticilerle lisans anlaşmaları yaparak uluslar arası satış ve dağıtıma başladı. 1958’de Caterpillar’a destek olmak için İngiltere’de faaliyetlere başlandı ve şu anda 19 ülkede müşterilerin ihtiyaçlarına hizmet etmeyi sürdürüyor. Bugün, 12,000 çalışanı ve geniş bir ürün yelpazesi ile Donaldson Filtre, tüm dünyada faaliyet göstermektedir.

Donaldson, sayıları 150 yi aşan Orjinal Ekipman Üreticisi firmanın filtrasyon sistemleri ve yedek parça ihtiyacı olan filtre elemanlarının geliştirilmesi ve üretimi konusunda dünya çapında önde gelen tedarikçisi ve çözüm ortağıdır. 1915 yılında kurulan, Donaldson yenilikçi, araştırma ve geliştirmeye önem veren filtrasyon konusunda tatmin edici çözümler üreten müşteri ve teknoloji odaklı bir firmadır.

Donaldson, toz toplama, enerji üretimi, özel filtrasyon, basınçlı hava filtrasyonu , ağır hizmet ekipmanları, endüstriyel kompresörler, kamyon ve hafif ticari araç dahil olmak üzere endüstriyel ve motor piyasalarında kullanılmakta olan yağ, yakıt, hidrolik , şanzuman, hava , su korozyon , hava yağ separatörleri ana başlıklarında ürün üreterek müşterilerine hizmet vermektedir. Dünya çapında 6 kıtada üretim yapan firma, konularında uzman 13.600 ‘ü aşkın personeli ile ürün ve hizmet üretmektedir.